Energetyka Ciepło Sekrety ogrzewania

Sekrety ogrzewania

ziebiec

ziebiecPonieważ nad światem zawisło widmo kryzysu na rynku paliwa musimy zastanowić się nad rozsądnym wykorzystaniem paliw obecnie nam dostępnych.

Zastanówmy się, które kotły nadają się najlepiej do wybranych opałów. Podstawowym opałem używanym w Polsce do grzania domu jest węgiel. Piece c.o., które dobrze i wydajnie radzą sobie ze spalaniem węgla to np. Zębiec KP. Są to Piece CO skonstruowane do dolnego palenia paliwa. Piecem, w którym da się palić każdy rodzaj paliwa jest Zębiec KWK. Kocioł ten jest przystosowany do stosowania wszystkich typów paliw. Jest to kocioł stalowy. Stosunkowo wydajnymi kotłami są piece z podajnikiem tłokowym. Piece te są skonstruowane do stosowania miału węglowego bądź węgla sortymentu węgiel. Względnie adekwatnym przykładem takiego urządzenia jest kocioł tłokowy Sas Eco. Innym przykładem pieca z podajnikiem tłokowym jest Defro AKM. Jest to niskotemperaturowy piec c.o., o konstrukcji dedykowanej do efektywnego stosowania węgla kamiennego sortymentu miał. Wysoką efektywność mają również kotły z podajnikiem ślimakowym jak chociażby Zębiec KP. Piec ten jest całkowicie automatyczny. Głównym paliwem jest węgiel. Jednym z opałów, którym ogrzejemy domy jest gaz. Piece gazowe charakteryzują się wysoką efektywnością przekraczająca 100%. A dodatkowo są to piece ekologiczne nie powodujące osadzania spalin.

Gdyż nad ziemią wisi widmo kryzysu na rynku opału dobrze jest zastanowić się nad mądrym wykorzystaniem opałów obecnie nam dostępnych. Przemyślmy, które kotły nadają się najlepiej do wybranych opałów. Podstawowym opałem używanym w Polsce do ogrzewania domu jest miał. Piece c.o., które dobrze i wydajnie radzą sobie ze spalaniem węgla to np. Ulrich Fest. Są to Kotły przygotowane do dolnego palenia paliwa. Piecem, w którym można spalać każdy rodzaj paliwa jest Zębiec KWK. Piec ten jest przystosowany do spalania wszystkich rodzajów paliwa. Jest to kocioł stalowy. Raczej wydajnymi kotłami są kotły z podajnikiem tłokowym. Kotły te są skonstruowane do spalania miału węglowego bądź węgla garunku węgiel. Względnie dobrym przykładem takiego urządzenia jest kocioł tłokowy Sas Eco. Innym przykładem pieca z podajnikiem tłokowym jest Defro AKM. Jest to niskotemperaturowy kocioł c.o., o konstrukcji dedykowanej do efektywnego stosowania węgla kamiennego sortymentu węgiel. Wysoką efektywność mają również piece z podajnikiem ślimakowym jak chociażby Zębiec KP. Piec ten jest całkowicie automatyczny. Głównym opałem jest groszek. Jednym z paliw, którym ogrzewamy domy jest gaz. Piece gazowe charakteryzują się sporą efektywnością przekraczająca 100%. Ponadto są to piece ekologiczne nie powodujące osadzania spalin.

Podobne artykuły